Защо 5 минути винаги не стигат?

Петте минутки, които винаги не стигат. Това е проблем на един много голям процент от съвременните жени и работещите майки.

Жената днес бива натоварена с изключително много социални роли; тази на майка, на съпруга, на дъщеря, на колежка, на приятелка и много други. Тя се стреми да дава твърде много от себе си във всяка една от тях, но въпреки това разполагаме само с 24 часа в денонощието и седемдневна седмица.

Много често именно тези толкова много роли и допълнителните товари, които ние, като работещи майки, трябва да носим, са причината за бичовете на днешното време, за проблеми като паник атаките и прегряването.

Опитваме се в ежедневието да бъдем и добри като майки, като съпруги и стопанки на домовете си. В стремежа си да сме добри във всички наши социални роли, рано или късно прегряваме. Усещането, че никога не ни достигат тези 5 минути, води със себе си гняв и раздразнение, които се отразяват и на нас и на хората около нас.

Но какво всъщност се крие зад тези 5 минути? Това са именно тези толкова много социални роли, които жената на 21-ви век иска или не иска да заема.

 


Задача: Направи списък на всички роли, които ти заемаш в момента и си помисли: Кое от всички задължения, които имаш в рамките на тази роля, можеш да елиминираш? Кои от тези задължения можеш да делегираш?

 

Това е само една много малка част от стратегиите, които получават дамите в моите менторски програми. Това са програми, с които аз помагам на работещи майки да постигат високите си цели, докато отглеждат децата си пълноценно.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *